Ma már úgy érzem, én irányítom az életemet…. Sokkal tisztábban és bátrabban ki tudom fejezni, mit szeretnék.
Péter (36 éves – Kereskedelem- és marketingvezető, Budapest)

Mentális fókusz javulása

Stressztűrés növekedése

Önazonos vezetői jelenlét

Testi vitalitás
2023 óta edzem Sanyival.
Eredetileg azzal a céllal érkeztem az edzésekre, hogy hatékony önvédelmet tanuljak. A Systema edzések során azonban hamar megtapasztaltam, mit is jelent valójában a harc művészete. Az önvédelmi képesség sikeres elsajátítása ennek csupán az eredménye – a kiindulópont azonban a gyakorló belső átalakulása, ami valójában sokkal fontosabb, mint maga az elért cél.
Az átalakulás során meg kell tanulni önmagunkkal szemben elfogadónak és türelmesnek lenni, és meg kell tanulni szeretni a fájdalmat is. Ez a folyamat egy önismereti út, amely túlmutat a fizikai edzésen – egyfajta üzleti coachingot is helyettesítő szemlélet: olyan mentális és érzelmi rugalmasságot fejleszt, amely a munkahelyi és vezetői kihívások kezelésében is kulcsfontosságú.
A számomra leginspirálóbb a Systemában az, hogy a hagyományos fegyverek – mint a kard, kés, lánc, lándzsa, pajzs vagy fejsze – használatának elsajátítása képezi az alapot, amelyből a pusztakezes közelharc technikája szinte ösztönösen alakul ki.
Az ősi fegyverek használatán keresztül a gyakorlóban felébred őseinek világa, és egy olyan közvetlen kapcsolódást élhet meg saját történelméhez, amit könyvekből lehetetlen átélni.
A gyakorlóban pedig kialakul a vágy, hogy nap mint nap elvégezze ugyanazokat az egyszerű, letisztult formagyakorlatokat – melyeken keresztül a lélek belső csendje is megtapasztalható.
Marcell
38 éves – Közgazdász, Budapest
Valamikor úgy 12-15 évvel ezelőtt olvastam Dan Millman – Szókratész utazásai című könyvét, mely könyvet azóta is minden évben legalább egyszer elolvasok. Az „életpálya”, amit a főhős Szergej megélt, a széleskörű ismeretek, a tradicionális harci tudás, az egész életen való tanulás és fejlődés, a mélyebb belső önismeret, a test elfogadása, megismerése és fejlesztése… sorolhatnám, én ezt kerestem. Hat évvel ezelőtt, egy újraolvasás után úgy éreztem, eljött az ideje, hogy valóra váltsam ezt a belső késztetést. Ekkor találtam rá Sanyira.
Több, mint 5 éve járok edzeni Sanyihoz. Merem állítani, hogy életem egyik legjobb döntése volt, sok értelemben. Az edzések hatására jelentősen fejlődött a testem és a mozgáskultúrám. Magabiztosabb lettem, mind a tartásomban, mind a kiállásomban, és a belső világom is gazdagodott. Sanyi útmutatásával még a magánéletem és világlátásom is pozitív irányba változott.
Sok egyéb, nekem fontos problémámban is tudott segíteni Sanyi, és személyével, lényével, együttérzésével, állandó pozitivitásával egy olyan támogató, velem és minden kihívásommal együtt dolgozó, támogató személyt ismertem meg, akihez bármikor lehet szólni, lehet tőle kérdezni.
Dániel
46 éves – Kereskedelmi csoportvezető, Biatorbágy
Azért kezdtem el edzeni, hogy fejlődjek – mélyen és átfogóan. Többek között önismeretben, felelősségvállalásban, mentális és fizikai állóképességben, céltudatosságban és spontán kreativitásban, különösen stresszhelyzetekben történő karakterváltás képességében.
Kiemelten fontos számomra a tudattalannal való kapcsolati rendszer tudatosítása, a jobb és bal agyfélteke összekapcsolása, valamint az ún. „Alfa” minőségek kibontakoztatása a SYSTEMA harcművészet keretein belül. És talán mindenekfelett: szeretnék fiatalos, erős nagypapája lenni az unokámnak. A tanítás stílusa lenyűgöz: intuitív, mégis tudatosan felépített. Érzelmi megértésen alapul, és amit tanulunk, az azonnal alkalmazható – ráadásul nem egy terem falai között, hanem a természetben, derűvel és zsigeri figyelemmel. Ez számomra különösen élményszerű és hiteles.
Szeretném, ha még több technikára és gyakorlati elemre lenne lehetőség – de mindemellett különösen értékelem a személyre szabott megközelítést, a derűs, emelt rezgésű légkört, valamint a tudás hiteles és hatékony átadását.
Három éve járok rendszeresen, és ez idő alatt folyamatos a fejlődésem. Olyan tudást kapok, amely segít felülírni régi, félelemalapú gondolati mintáimat. Férfiként megerősödtem: tartásom stabilabb, önbizalmam növekedett. A szervezetem öngyógyító képessége is javult, energikusabb vagyok, és sokkal hatékonyabban kommunikálok az élet minden területén. Mindenkinek ajánlom ezt az utat – kortól, nemtől, hivatástól függetlenül – aki fejlődni akar, és kész átlépni azokat a belső korlátait, amelyek eddig visszatartották.
Ami engem illet: fizikailag és mentálisan is megerősödtem. Javult a tartásom, kreatívabb lettem a munkámban, az érzékelésem kifinomultabbá vált. Konfliktusokat ma már nem problémaként, hanem fejlődési lehetőségként kezelek – és ezt alkotó módon tudom megoldani. Az önképem pozitívabb, az életem tudatosabb. Ez a rendszer számomra nemcsak harcművészet, hanem életszemlélet!
Antal
61 éves – Színművész, Budapest
Amikor hazaköltöztem, sok jót hallottam már a Systemáról, és szerettem volna közelebbről megismerni. Régóta foglalkoztatnak a harcművészetek belső irányzatai – különösen a test és tudat működésének mélyebb rétegei, a saját megismerés lehetősége, és a különböző testi-tudati manipulációk tanulmányozása.
Az első edzésen mély élményben volt részem: ahogy üdvözöltél a hagyomány új tanítványaként, az szinte belém égett. Éreztem az élő kapcsolatot, ami generációkon ível át – és tudtam, hogy jó helyen vagyok. Azóta is érzem a támogatásodat minden szinten, ami nagyon sokat jelent számomra. Szeretem, hogy az edzések személyre szabottak, coaching alapúak és azt is, amikor az erdőben lehet gyakorolni. Talán csak annyit kérnék, hogy legyen néha több „sapkás” gyakorlat is :)! Négy éve kezdtem el edzeni nálad (egy rövidebb kihagyással), és azóta sok minden átrendeződött bennem. Ma már másként figyelek magamra, következetesebb lettem, és sokkal földeltebb vagyok – ez segít abban, hogy nagyobb felelősséggel álljak hozzá az élethez. A változás hatására több dolog is sokkal jobban alakult, mint korábban.
Ajánlom ezt az utat annak, aki szeretne elmélyedni a belső harcművészetekben és mindenkinek, aki akár csak egy kicsit is nyitott arra, hogy fejlődjön – testben, lélekben, tudatban.
Dávid
37 éves – Masszőr, Szigetszentmiklós
Azért kezdtem el nálad edzeni, mert szerettem volna olyan küzdősportot tanulni, amelyben a hagyományos és modern fegyverek egyaránt megjelennek – ez számomra különösen izgalmas és motiváló volt.
Az edzések hangulata nagyon megfogott: nincsenek rajtam nyomasztó elvárások, így stresszmentesen, jókedvűen tudok fejlődni. Minden úgy van jól, ahogy van – nem változtatnék semmin, különösen a rugalmasságodat értékelem, amit remélem, mindig megtartasz.
Már három éve edzünk együtt, és ez idő alatt sokat változtam: bátrabb és magabiztosabb lettem, a hangulatom is kiegyensúlyozottabb, pozitívabb. Az egyik legnagyobb változás, hogy ma már könnyedén tudok beszélgetni, akár idegenekkel is – ez korábban nehezebben ment.
Az edzéseidet minden olyan embernek szívből ajánlom, akik belső küzdelmekkel néznek szembe, vagy zárkózottabbak, mert itt nemcsak testileg, de lelkileg is sokat lehet erősödni!
Kata
20 éves – Diák, Budapest
Terápiás céllal keresetem meg Sándort és már első alkalommal olyan mentális, spirituális és fizikai tapasztalásaim voltak, amik azelőtt soha. Olyan új dimenziók nyíltak meg számomra amikről nem is tudtam, hogy léteznek. Egyszerűen úgy éreztem, hogy kitágult az elmém és a testem.
Sándor megmutatta azt az utat, amit egész életemben kerestem. A belső hívás ami mindig is ott volt bennem, célt ért. Sok dolog egyszerre csak értelmet nyert, amit nem tudtam hova tenni korábban és azóta is napról napra csak változom.
Bátrabb és vidámabb vagyok, jobb a mentális, lelki stabilitásom. Jobban kezelem a stresszt. Beszélek önmagammal és hallgatok az intuícióimra, érzéseimre. Tudatosabban mozgok a világban. Köszönöm!
Péter
35 éves – Tisztviselő, Budapest
Az első edzésem 9 éve volt, vízben történő harc volt a téma. Egy barátom ajánlotta, és azóta is hálás vagyok neki, mert találtam egy hiteles, kompetens embert akitől lehet és érdemes is tanulni.
Hogy mit tanul itt az ember? Önreflexiót, odafigyelést a másikra, az eseményeket szélesebb körben átlátni, kiállást, érdekérvényesítést, képességet a fejlődésre, szinkront saját magával mind testben, mind lélekben.
Nyugodtnak, rugalmasnak maradni stresszhelyzetben, tiszta fejjel, koncepciókban, struktúrákban gondolkozni és kreatívnak lenni. És még sorolhatnám. Ami itt folyik, az a harcművészet lényege.
Befogadás és térhódítás – az alapelvek gyakorlása sokszínű példákkal, puszta kézzel, fegyverekkel, és a szükséges gondolkodásmóddal. Aki jön, az készüljön, hogy egy olyan világba csöppen, ahol a harcos tényleg harcos – mer tenni és áldozni, hogy elérje a célját, számol az erőforrásaival és ésszel él. Egyedül, hidegben, melegben, sötétben, ha esik, ha fúj, akkor is.
Zoltán
36 éves – Informatikus, Budapest
Azért kezdtünk el az edzésre járni párommal, hogy a férfi-női minőségeket, energiákat, szerepeket mélyebben megismerjük. Kb. 1,5 éve gyakorlunk, ezalatt sokat tanultunk nemcsak a férfi-női minőségről, hanem a jellemépítés, karakterváltás, és a birtokviszony kiépítésének fontosságáról, valamint az alkalmazásáról is.
Itt egy belső harcművészetet gyakorlunk, amelyben olyan coaching alapú edzéseken veszünk részt, amiket mindig a jelenlegi élethelyzetünkhöz, életproblémánkhoz igazítunk. Megtanultuk, hogy ha struktúrában és analógiákban látjuk a helyzeteket, amikbe az életünk során kerülünk, akkor irányíthatjuk, és felgyorsíthatjuk a saját fejlődésünket.
Érdekes, és fantasztikus volt szembesülni vele, hogy edzés közben 1-1 mozdulatunk, a testbeszédünk mennyire tükrözi a lényünk mélyebb rétegeit. Emellett már az első alkalommal is nagyszerű volt a természetben, az erdőben való edzés. Már a helyszín is új erővel tölt fel és könnyebben hangolódunk az újonnan tanultakra.
Gyuri és Judit
49 éves – Elemző, Szigetszentmiklós
Kezdetben az önvédelem érdekelt, de hamar rájöttem, hogy sokkal többet kapok ezekből az edzésekből. Az elméleti háttér mellett különösen izgalmasnak tartom a vágóeszközök dobását, és egyre jobban megszerettem a közelharc gyakorlatait is.
Ami különösen értékessé teszi ezt az utat számomra, az a három alapszabály: őszinteség, élmény és eredmény – ezek mindig maradjanak változatlanok.
Már négy éve járok ezekre az edzésekre, és azóta rengeteget változott az életem. Ma már gyorsabban és könnyedebben oldok meg problémákat, megszabadultam egy régi függőségemtől, nincsenek hangulatingadozásaim, a dühkitöréseim megszűntek. Mentálisan stabilabb vagyok, és a félelemérzetem is szinte teljesen eltűnt.
Ajánlom ezt az edzést mindenkinek, aki fejlődni szeretne, és hajlandó szembenézni önmagával – és a világ valóságával. Mert ahol van jövőkép és magabiztosság, ott már nincsenek megoldhatatlan problémák. Kell ennél több?
Ádám
36 éves – Építőipari vállalkozó, Budapest
Sándorról legelőször 15 éves koromban hallottam, s már akkor tudtam, hogy el akarok hozzá jutni. Megfelelő támogatásom, hátterem sajnos akkor nem adathatott meg, így 7 évvel később saját egzisztenciát kiépítve végre eljutottam hozzá és egy percig sem bántam meg.
Szerencsére az életemet mindig is nagy fokú tudatosság jellemezte, de ennek ellenére a tudatomban akadt egy olyan szürke folt, amellyel semmit sem tudtam kezdeni. Hiába mentem el több mesterhez, érdemleges segítséget egészen a Systema gyakorlás elkezdéséig nem kaptam.
Egyedül voltam a szélsőséges érzelmeimmel, a csapongó vágyaimmal, a belső, megmagyarázhatatlan eredetű agresszivitással, az erős libidómmal és a szovjet haditengerészeti tárgyak iránti különös vonzalmammal. Tudtam, ha ez így marad akkor előbb utóbb elmarom magam mellől a barátaimat és a párkapcsolatom is rá fog menni. Gondoltam, itt az ideje kutyaharapást szőrével gyógyítani és bevált!
Amióta a Systemát gyakorlom Sándorral, kilépek mások árnyékából, sikerült megzabolázni a bennem lévő különleges erőt és azóta sokkal strukturáltabban tudok teremteni.
Sándorral a Systema nem csupán sport, hanem a személyre szabott edzések során olyan tanításokat ad a tanítványok kezébe, melyeket a mindennapi életben is tudnak hasznosítani, s ezáltal sikereket elérni, azaz kihozni saját magunkból a maximumot. Azóta eljárok a szovjet haditengerész egyenruhákból álló gyűjteményemmel hagyományőrző rendezvényekre, orosz nyelvet tanítok és jó társa tudok lenni a férjemnek.
Noémi
23 éves – Fogászati asszisztens, Zsámbok
Ma már úgy érzem, én irányítom az életemet. Nem mások mondják meg, mit tegyek, hanem képes vagyok kompromisszumokra, amelyekben én is benne vagyok – nem csak alkalmazkodom, hanem együtt alakítjuk a döntéseket. Sokkal tisztábban és bátrabban ki tudom fejezni, mit szeretnék. Régen inkább magamba fojtottam, csak hogy másoknak jó legyen – de ennek vége.
Ma már nem megyek bele olyan helyzetekbe, amelyek nekem nem jók, ugyanakkor fontos nekem, hogy a másik félnek se legyen rossz. Ezért igyekszem mindenkit abba az irányba terelni, hogy közösen találjunk olyan megoldást, ami mindkettőnknek elfogadható. Elkezdtem elvárásokat támasztani másokkal szemben – és néha zavar, ha valaki nem tudja ezeket teljesíteni a saját korlátai miatt.
Akikre korábban felnéztem – például a férfi főnököm vagy az édesapám – mostanra egyenrangúként tekintek rájuk. Ugyanakkor ez nehezebbé tette, hogy a „gyerek” szerepben maradjak a családomban, hiszen a szüleim még mindig elvárják ezt tőlem. A főnököm is azt szeretné, ha csak beosztottként működnék, de én már nem érzem magam annak.
Nem akarok és nem is tudok többé úgy megfelelni ezeknek az elvárásoknak – elkezdtem a saját utamat járni. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy én adok instrukciókat a főnökömnek – és sok esetben meg is fogadja őket, sőt, cselekszik is ezek alapján. Az egyik legjobb barátnőm hosszú ideje küzdött a párkapcsolataival. Most viszont azért döntött úgy, hogy összeköltözik a párjával, mert minket lát példaként – és ez elképesztően jó érzés. A másik legjobb barátnőmmel pedig az elmúlt egy évben mélyült el igazán a kapcsolatunk – sokkal erősebb lett, mint bármikor korábban. Mindkettőnkben erősebben megjelent az együttérzés mások felé – sokkal jobban rá tudunk hangolódni mások érzéseire, és ez a kapcsolódásainkban is érezhető!
Péter
36 éves – Kereskedelem- és marketingvezető, Budapest
Fedezd fel az egyénre szabott Coaching, Harcművészet és Természetgyógyászat ötvözésével készült, egyedi önismereti és vezetői fejlesztési programot!
Cselekvésalapú, mentális, érzelmi és zsigeri fejlődés – Mester–Tanítvány viszonyban.Kezd el a közös foglalkozást Sándorral!
Sinkovics Sándor – Tréner – Coach – Précepteur, Executive sparring partner, Fizikai biztonság specialista
Küldetésem, hogy a Kedves Partnereimet és a Tanítványaimat segítsem abban, hogy gyorsan és sokoldalúan fejlődjenek, kitágítsák saját határaikat és bátor jövőképeket tűzzenek ki maguk elé.
Ezt holisztikus szemlélettel, évtizedes szakmai tapasztalattal, jelentős terhelhetőséggel, etikával, titoktartással, szabad akarattal, alázattal, személyes példamutatással, motivációval és ihletett munkával támogatom.
Bízom benne, hogy a Kedves Partnereim és a Tanítványaim szakmai és magánéleti sikereiben, eredményeiben én is részes lehetek.
Számomra öröm, ha a környezetem fejlődik, ha a személyre szabott edzésterv hatására új szokásokat alakít ki és ezáltal jelentősen javul saját maga és szerettei életminősége.
A jó oktató mindig szívvel-lélekkel drukkol a Tanítványának!
Ha az üzleti élet felől közelítjük meg a ”Partner” szót, ez gyakran jár távolságtartással és elfogadás hiányával.
A Mester–Tanítvány kapcsolat ezzel szemben sokkal bensőségesebb, elfogadáson és támogatáson alapul, Apa–Gyermek típusú kapcsolódás, amely értékalapú és örökségként is továbbadható!
Ha nincs sikerélmény, ezzel a videóval szoktam bátorítani:
A videóban a világhírű Masha, a medvelány nagy eleganciával és örömmel hajtja a kétkerekű biciklit a cirkuszi porondon. A szorgalmas és jószívű Művész Úr pedig a produkció végén finom falatot ad az elismert artistának!
Tiszti bölcsesség:
Ami (vagy Aki) eszik, az idomítható – új szokások kiépítésére alkalmas!
Különböző területeken ez a jelenet már szállóigévé vált: ha Masha medvelány képes volt megtanulni biciklizni a cirkusz porondján, és ezzel világhírű artistává válni, akkor nincs olyan, hogy az ember – mint a Teremtés Koronája, a Legveszélyesebb Ragadozó, Emlős, akinek az Agya átlagosan 1,5 kg Tiszta Idegsejt – ne lenne képes megérteni vagy megtanulni bármit!
Több generációs katonatiszti családból származom – gyerekkorom óta hallom ezeket a motivációkat különböző stílusban, helyszíneken és élethelyzetekben.
Ezek a mondatok mélyen beivódtak a tudatomba… is nap mint nap elkísérnek az életutamon!
A fejlődés a gyakorlatban nagyon egyszerűen mérhető (Tér – Idő – Szándék tengely függvényében):
- Fel kell gyorsítani a folyamatot.
- Felelősségtöbbletet kell vállalni.
- Kockázati tényezőt kell beépíteni a mintába.
E logika mentén a több évszázados múltú Belső Harcművészeti mestervonal és a gyakorlatias, mozgásalapú coaching struktúrájú módszertan (történelmi vonatkozásban: Précepteur magyarul: házitanító, pajzstartó nevelő) egyszerű példák segítségével gyorsan bemutatja, mi az, ami valóban működőképes és megállja a helyét a valóságban – felesleges dogmák nélkül.
Elméletben sok minden jónak tűnik… de a gyakorlat néha mást mutat.
Oktatóként Lelkes és Kreatív vagyok, hiszen a személyre szabott, egyedi megközelítésű foglalkozások során (örökség alapú, holisztikus szemléletű, elméleti és gyakorlati mozgásalapú edzéslehetőség) a természet varázsában rengeteg lehetőség nyílik arra, hogy az aktuális igényeket és problémákat elméletben és gyakorlatban is megvizsgáljuk.
Szakmai kihívásként tekintek arra, ha egy adott minta vagy példa elsőre nem kerül befogadásra. Ilyenkor felezzük és daraboljuk a tudást, játékos és közvetlen hangulatban – addig, amíg biztosan emészthetővé nem válik!
Hagyjunk Értéket magunk után a következő Generációk részére!
Sinkovics Sándor (2010 óta használom ezt a megközelítést a Tanításban)
Készen állsz, hogy szintet lépj?
Vedd fel velem a kapcsolatot, és induljunk el a fejlődés útján! Egy rövid egyeztetés után kialakítjuk a számodra megfelelő egyéni fejlesztési irányt.
A folyamat személyes, diszkrét és célirányos. Egy rövid konzultáció után világossá válik, hogyan és merre tudsz fejlődni. Ez nem tömegszemlélet, hanem egyéni út. Már az első beszélgetésben új nézőpontokat kapsz.


